mahmutcan.com.tr logo
PAYLAŞ
AŞAĞI KAYDIR
Ana Sayfa

MobaRunes

MobaRunes Projesi

//MobaRunes

Proje Detayı

Türkiye’de ve Dünya'da LoL severlerin en yeni ve en kullanışlı rehber uygulaması, projesi.
01.

MobaRunes Mobil Uygulaması

Yeni nesil League of Legends (Lol) Rehberi

MobaRunes uygulaması, kısa sürede Türkiye'nin en popüler sitesi haline gelmiş, Vodafone, Vestel gibi markalarla kampanyalar yapılan MobaTR projesinin mobil halidir. Başka deyişle MOBA Runes, en yeni meta rünleri, eşya dizilimleri, şapiyon istatistikleri ve oyun ipuçlarıyla kazanımları ve yükselişleri kolaylaştıracak bir uygulamadır. Hızlıca rehberleri görüntüleyip, şampiyonların bilgilerine ulaşılabilen ve çok kullanılan bir mobil projedir. Oyuncular, kullanıcı dostu arayüzü, kolay kullanımıyla hızlıca rehberini seçerek rakiplerini yenebiliyorlar. Şampiyonu ve rolü için en iyi seçeneklere kolayca ulaşmasıyla, internette arama yapmak için zaman kaybetmememiş oluyorlar.

Daha İyi Oyun Deneyimi için MobaRunes

Çoğu OP League of Legends meta rün sayfası, eşya dizilimleri ve şampiyon istatistikleri (counter) her yamada güncellenir. Her rünün avantajları ve dezavantajları hakkında detaylı bilgi edinilebilir. Tüm şampiyonlar, görünümleri, yetenekleri, incelenebilir böylece oyun tarzına özel seçimler yapılabilir. Oyunun başından sonuna kadar şampiyonların en iyi Op eşya dizilimlerini bulunabilir.

En çok tercih edilen farklı pozisyonlar için her şampiyonda farklı rün sayfaları ve eşyaları vardır. Kullanıcılar düşmanlarına karşı, oyun tarzlarını belirlediyse, saldırı veya savunma alternatifleri hazırdır. Ayrıca her oyunda farklı yapılardaki buildleri birleştirebilirler.

MobaRunes Dil Seçeneği Var Mı ?

MobaRunes uygulaması, sadece türk kullanıcılara değil, çoklu dil seçeneği ile global kullanıcıları da kitlesi haline getirmeyi başarmıştır. Buna ek olarak, en iyi liglerden rün sayfaları ve eşya dizilimleri oranları toplanır, profesyonel oyuncular takip edilir en iyi alternatifleri sunmak için farklı seçeneklerin kazanma oranları analiz edilir. Böylece sürekli güncel tutulması ile sektörün önde gelen uygulaması olmuştur.

Özelleştirilmiş Bildirim Seçenekleri

Mobarunes projesi özelleştirilmiş bildirim sistemi ile kullanıcılara alternatif seçenekler sunar. Herhangi bir şampiyon sayfasından bildirimi açılırsa, o şampiyonda herhangi bir rün veya eşya değiştirildiğinde anlık bildirim gönderilir. Kullanıcılar favori şampiyonlarını seçerek gereksiz bildirimler almaz. Ayrıca bu sistem ile zaman güncel eşyalardan haberdar olurlar. Diğer projeleri portfolyo sayfamda bulabilirsiniz.

Mobarunes Uygulaması Ücretli mi ?

Apple store ve google play mağazalarından ücretsiz bir şekilde indirilebilir. Uygulama içi satın alım yoktur. Sadece oyuncuları rahatsız etmeyecek düzeyde google reklamları mevcuttur. Bu reklamları koyarken yapılan A/B testleri sonuçlarına göre 'rahatsız etmeyecek' diyebiliyorum. A/B testlerine, kullanıcı geri bildirimlerine göre uygulama şekillenmiştir.

PROJE YÖNETİCİ OLARAK NE YAPTIM?

Proje yöneticisi olarak , projenin mockup ve flow chartlarının çıkarılması, proje planlama ve dokümantasyonun hazırlanması, takip edilmesi, içerik ve iş süreçleri yönetimi, yazılım ekibi yönetimi, markalaşma, pazarlama stratejileri ve uygulaması, SEO yönetimi, reklam yönetimi, testleri, live ops stratejileri gibi görevleri yerine getirdim.

ANLAŞMA SAĞLANAN FİRMALAR

Bu süreçte MobaRunes projesi, birçok marka ile reklam anlaşması sağlayarak popülerliğini devam ettirdi.

PROJEYİ GÖRÜNTÜLE
PROJE FİKRİN Mİ VAR? BİRLİKTE İNŞA EDELİM.
İLETİŞİM
KAPAT