mahmutcan.com.tr logo
PAYLAŞ
AŞAĞI KAYDIR
Ana Sayfa

MobaTR

MobaTR Projesi

//MobaTR

Proje Detayı

MobaTR projesi, League of Legends (LoL) oyunu için ilk ve tek Türkçe rehber oluşturma, paylaşma imkanı sunan, aktif forumu olan bir web projesidir. Büyük markalar (Vestel, Vodafone vb.) ile kampanlar gerçekleştirmiştir.
01.

MobaTR Nedir ?

MobaTR ve League of Legends (LoL) Platformu

MobaTR projesi, gelişen eSpor pazarında kullanıcılarına sunduğu içerikleriyle Türkiye’nin en çok tercih edilen League of Legends platformudur. Sitede, League of Legands başta olmak üzere E spor sektöründen güncel haberler paylaşılmaktadır. LoL oyunun vazgeçilmesi sayılan rehberler mevcuttur. Bu rehberleri kullanıcılar oluşturmaktadır. MobaTR projesi, API sistemi ile oyun ve oyuncuların bilgilerini çekebilmektedir. Böylece sitede şampiyon kostümleri, yetenekleri gibi bilgileri barındırır. Şampiyonların genel özellikleri, kabiliyetleri, eşyalarını kullanıcılara güncel olarak vermektedir. Yine API sistemi ile tüm sihirdar büyüleri eksiksiz bir şekilde sitede yer alır. LoL turnuvalarını yakından takip ederek kullanıcıları bilgilendirir. League of Legands E spor ligini kullanıcılar MobaTR sitesinden takip eder.

Kısaca MobaTR projesi; son kullanıcıların kendi rehberlerini oluşturup paylaşabildikleri, şampiyon bilgilerine ulaştığı, güncel e spor haberlerini takip ettiği, API desteği, forum sistemi ile etkileşim yarattığı LoL için ilk aynı zamanda tek Türkçe rehber oluşturma, paylaşma platformdur. Editörler tarafından özgün ve güncel hazırlanan haberleri de sektörde önemli bir yer edinmesine yardımcı oldu.

Forum Sistemi Ve LoL API Bilgileri

MobaTR sitesinde kullanıcıların oluşturduğu rehberler ve editörlerin hazırladığı haberler dışında oyuncuların etkileşimini arttıran forum sistemi vardır. Bu sistemde oyunlaştırma kurgusu da mevcuttur. Rütbeler, puanlar, rozetler başlıca oyunlaştırma kurgularıdır. API destekli kullanıcı istatistikleri hakkında yukarıda biraz bilgi vermiştim. Kısaca yine değinmek gerekirse LoL oyununda yer alan tüm bilgileri barındırıyor. Bu sebeple Türkiye'nin LoL severlerin önemli bir ihtiyacına karşılık vermektedir aynı zamanda en önemli e spor web projesidir.

MobaTR Kullanıcı Deneyimini Nasıl Yapıyor

MobaTR sitesinin her ay milyonlarca oyuncuya ulaşmasının aslında sadece yukarıda bahsettiğim sebepler yeterli değildir. Temel sebepler, arayüz ve kullanıcı deneyimine önem vermesidir. Kullanıcıların girdiği sayfalada ne kadar süre kaldığı, kaç sayfa gezdiği, hangi butona tıklayıp, hangi aksiyonları gerçekleştirdiğini devamlı kontrol ederek, geliştirmelerini yapmıştır. Tüm bunların aksiyonlarını bizzat yönettim. Kaç kullanıcının ne kadar süre scroll yapmasına kadar inceleyip uzun soluklu stratejiler geliştirdim. Milyonlarca kullanıcıyı elde etmesi uzun soluklu bir süreç olmuştur. Doğru seo, kullanıcı deneyimi, geri bildirimlerin takip edilmesi doğru bir şekilde hayata geçirilmesi önemli faktördü. Web, mobil ve sass projelerimin tamamına ulaşmak için portfolyo sayfamı ziyaret edebilirsiniz.

PROJE YÖNETİCİ OLARAK NE YAPTIM?

Proje yöneticisi olarak mobatr projesi için başından sonuna kadar tüm operasyonel süreçlerde dahil olmak üzere, mockup ve flow chartların hazırlanması, proje planlama ve dokümantasyonu hazırlama, içerik ve iş süreçleri yönetimi, yazılım ekibi yönetimi, markalaşma, pazarlama stratejileri ve uygulaması, SEO yönetimi, reklam yönetimi, iş geliştirme, live ops stratejileri, kullanıcı deneyimini arttırma gibi görevleri yerine getirdim.

Türkiye'nin en kapsamlı ve popüler web sitesi olmasına ve ziyaretçi sayısına katkıda bulundum.

ANLAŞMA SAĞLANAN FİRMALAR

Bu süreçte, Vestel, Vodafone gibi büyük markalar ile kampanyalar yaparak milyonlarca oyuncu ile buluşturulmasına yardımcı oldum.

PROJEYİ GÖRÜNTÜLE
PROJE FİKRİN Mİ VAR? BİRLİKTE İNŞA EDELİM.
İLETİŞİM
KAPAT