mahmutcan.com.tr logo
PAYLAŞ
AŞAĞI KAYDIR
Ana Sayfa

Yazıyorum Pro

Yazıyorum Pro Projesi

//YazıyorumPro

Proje Detayı

Yazıyorum Pro, kurumların çalışanlarının birbirleri ile deneyimlerini, bilgi birikimlerini ve tecrübelerini özgürce paylaşarak kurumsal hafızalarını oluşturabildiği bir sass projesidir.
01.

Yazıyorum Pro Nedir ?

Yazıyorum Pro ile Kurumsal Hafızayı Yönetmek

Yazıyorum PRO, fikirlerinizi, araştırmalarınızı, tecrübelerinizi dilediğiniz gibi yazıp, düzenleyip aynı zamanda kolayca fotoğraf ve video ekleyerek kurum içi ortak bir alanda güvenle paylaşabileceğiniz bir sass projedir.

Proje sayesinde bilgiyi ortak erişilebilir bir alana taşıyıp kurumsal hafıza oluşturabilir. Aynı zamanda diğer kullanıcıların içeriklerine yorum yapabileceği ve kendi içeriklerinin raporlamalarına ulaşabileceği yazıyorum pro sayesinde paylaşmanın eşsiz deneyimine sahip olunabilir. Bir başka deyişle, kullanıcı dostu tasarımı, farklı kurulum (Sass) özellikleriyle, kurum çalışanlarının bilgilerini, tecrübelerini, diğer kullanıcılar ile paylaştığı blogdur. Böylece tüm bilgi birikimleri, kurumsal hafıza çevrimiçi ortama güvenli bir şekilde aktarılmış olur. Portfolyo sayfamda diğer projeleri inceleyebilirsiniz. Proje yöneticisi olarak hangi görevleri üstlendiğimi aşağıda bulabilirsiniz.

Kullanım Amaçları Nelerdir, Neden Kullanılmalıdır?

Kurumsal hafıza (Bellek) bir kuruluşun tekrardan kullanımı için önemli olan bilgilerin tamamıdır. Personellerin şirketten ayrılması durumunda da bütün bu bilgiler çalışanla birlikte gitmiş oluyor böylece şirket için büyük bir maliyet halini alıyor. Haliyle kurumların personele harcadığı emek ve sermaye uçup gitmiş oluyor. Yazıyorum PRO ile bu durum ortadan kalkıyor ve bilgi birikimleri geleceğe taşınmış oluyor. Bilgiye kolay erişimi sağlar. Çalışanlar arasında yorum, beğenme, mesajlaşma, önerme gibi özellikleri ile etkileşimi arttırır. Proje sayesinde strateji ve plan gibi firmaları önemli derecede ilgilendiren durumları, farklı departmanlar kolayca sunabilir. Şirket içi bilgi birimini arttırır. Markalar, içeriklerini, duyularını, güncellemelerini dışarıya aktarabilir, bu sayede dijital iletişim aracı olarak kullanabilir.

Yazıyorum Pro Kullanıcı Deneyimi, Kimler Kullanmalıdır ?

Kullanıcı deneyiminin önemini anlayan ve bunu ön planda tutarak geliştirilen bu platform, dünyanın en iyi yazma ve okuma deneyimini sunmayı amaçlamıştır. Okuyucusu olarak, yazarları takip edebilir, içeriklerini okuyup yorum yapabilir ve desteğin belirtilmesi için alkışlanarak onlar ile etkileşime geçilebilir. Ana Sayfada arama işlemi, kategoriler, yazarların içerikleri ve daha fazlası kolayca görüntülenebilir. Sitede kaybolmadan tüm içeriklere erişimi sağlanır.

Yazar olarak, kullanıcı deneyimini kolaylaştıran editör sayesinde hızlı ve basit şekilde içerikler oluşturabilir ve deneyimler paylaşılabilir. Yazılarda kelimeleri ön plana çıkartılarak, dikkat dağıtıcı özellikleri ortadan kaldırılıyor. Böylece yazarlar içeriğe odaklanabiliyor. Sayfadan ayrılmadan önce yazılar kaydedilmese bile yazılar otomatik olarak kaydediliyor.

Bilgi kontrol edilir ve şekillenirse kurumlar için çok faydalı ekipmanlar halini alırlar. Bilginin üretilme biçimindeki değişim, kullanılan ve yönetilen organizasyonların doğasını derinden değiştiriyor, bunun farkına varan şirketler için Yazıyorum Pro kullanışlı bir yazılımdır.

PROJE YÖNETİCİ OLARAK NE YAPTIM?

Proje yöneticisi olarak , proje için mockup ve flow chart hazırlama, proje planlama ve dokümantasyonu hazırlama, içerik ve iş süreçleri yönetimi, yazılım ekibi yönetimi, markalaşma, pazarlama stratejileri ve uygulaması, reklam yönetimi, iş geliştirme test vb. görevleri yerine getirdim.

ANLAŞMA SAĞLANAN FİRMALAR

Bu süreçte, Enocta ile iş ortaklığına gidilerek 2019 yılında 30 firma ile satışı hedeflendi. TOFAŞ AKADEMİ VE TEGEP ile ilk anlaşmalar sağlandı.

PROJEYİ GÖRÜNTÜLE
PROJE FİKRİN Mİ VAR? BİRLİKTE İNŞA EDELİM.
İLETİŞİM
KAPAT